Milliseid ravimeid võib siis reisile kaasa võtta? Milliseid ei või? Kui palju võib? Kas võib need ümber panna mugavamasse topsi? Aga mis saab siis kui mul on tugevatoimelised rahustid? Aga siis kui on valuvaigistid? Aga, kas ma võin ennast lennu ajal süstida?

Neid küsimusi on peaaegu et lõpmatul hulgal!

Lühidalt! Kui Teile on antud ravimit ja kirjutati roosa värvi retseptiplangil, siis tegemist on narkootilise või psühhotroopse ravimiga. Sinna kuuluvad tavaliselt tugevad valuvaigistid ja unerohud, kõik am-lõppulised ja ex-lõppulised ravimid, nt diazepam, diazepex, tramadol, subutex, alprazolam, bromazepam, xanax jms.

Toome siinkohal ära Maksu- ja Tolliameti info.

Ravimid võib tuua ja viia ainult isiklikuks tarbimiseks

Eestisse saabuv ja Eestist lahkuv reisija võib kaasa võtta ravimeid, mida ta kasutab meditsiinilisel eesmärgil isiklikuks või temaga kaasasolevate loomade tarbeks. Ravimiameti loata võib isiklikuks tarbeks kaasa võtta kuni kümme erineva nimetusega ravimpreparaati, iga ravimpreparaati kuni viis jaemüügipakendit ning kaasasolevate loomade tarbeks kuni viis erineva nimetusega ravimpreparaati, iga ravimpreparaati kuni kolm jaemüügipakendit. Ravimid peavad olema tootja pakendis.

Copyright © 2020  MTÜ Reisibüroode Lliit.
Kõik õigused on kaitstud