Mõisted

1. Hotellitüübid

Apartamenthotell: Vähemalt kümne majutusruumiga majutusettevõte. Hotellide liigitamiseks on erinevaid aluseid: suurus, hinnatase, teenused, sihtturg, asukoht jne. Majutusettevõtte järk (tärnid) näitab ettevõtte ja seal pakutavate teenuste taset. Apartamenthotellis on tubades söögivalmistamise võimalus ning hotell pakub toitlustusteenust vastavalt hinnakirjale. 
Hotell: Toitlustusteenust pakkuv vähemalt kümne majutusruumiga majutusettevõte. Hotellide liigitamiseks on erinevaid aluseid: suurus, hinnatase, teenused, sihtturg, asukoht jne. Majutusettevõtte järk (tärnid) näitab ettevõtte ja seal pakutavate teenuste taset. 
Puhkeküla: (Holiday Village) on puhkuseks mõeldud majutuskompleks, mis pakub majutust territooriumil olevates majutushoonetes, kas standardtubades, stuudiotes või kämpingu tüüpi hoonetes. Puhkekülas on tubades söögivalmistamise võimalus või puhkeküla pakub toitlustust puhkeküla söögikohas.

Puhkemaja: (holiday home) Puhkuseks mõeldud majutushoone, mis üüritakse välja täies ulatuses ja milles on söögivalmistamise võimalus. 
Kruiisilaev: Kruiisiks mõeldud alus, kus pakutakse klientidele nii majutusvõimalust kui ka toitlustust vastavalt programmile. Kruiisilaevades toimub majutamine kajutites, mille hinna ja kvaliteeditase sõltub kajuti asukohast.

2. Majutustüübid

Standardtuba: Kahene tuba - toas on 2 eraldi voodit. Sobib kahele inimesele või kahene tuba - toas on 1 suur voodi. Sobib ühele või kahele inimesele.
Ühene tuba: Toas on 1 voodi. Sobib ühele inimesele.
Kolmene tuba: Toas on 3 eraldi voodit, millest üks on kokkupandav voodi. Sobib kolmele inimesele.
Stuudio: Ühest ruumist koosnev apartamentmajutus, mis sisaldab söögivalmistamise võimalust. Stuudio on üldjuhul toatüüp apartamenthotellides.
Apartament: Ühest või kahest magamistoast  koosnev apartamentmajutus, mis sisaldab söögivalmistamise võimalust. Apartament on  majutustüüp apartamenthotellides.
Deluxe tuba: Hotelli poolt pakutav kõrgema kvaliteediga tuba kui standardtuba ja superior tuba, mis pakub paremaid vaateid, toateenuseid jne.
Superior tuba: Hotelli poolt pakutav kõrgema kvaliteediga tuba kui standardtuba, mis pakub paremaid vaateid, toateenuseid jne.
Merevaatega tuba: Standardtuba merevaatega. Merevaade võib nii olla osaline kui ka otsemerevaade. Vastav märge märgitud tellimuses.
Aiavaatega tuba: Standardtuba, kus vaade avaneb hotelli aiale/territooriumile. 
Mäevaatega tuba: Standardtuba, kus vaade avaneb mägedele.
Peretuba: Toatüüp, mis mahutab kuni 5 inimest. Vastavalt hotellile võib olla peretuba kahest magamistoast koosnev tuba või siis suurem ruum, kus täiskasvanute magamistuba on üldruumist eraldatud vaheuksega.
Sviit: Märgib hotelli poolt pakutud luksuslikku majutust. Sviidis on üldjuhul pakutud lisateenused toas, mis teistes toatüüpides puuduvad.

Lapsevoodi: Lapse voodi sobib alla 12-aastasele lapsele.
Beebivoodi: Välivoodi/häll või võrevoodi sobib alla 2-aastasele lapsele.

3. Toitlustustüübid

RO/BO - söökideta (ei sisalda toidukordi.)
BB
-  hommikusöögid (hommikuöögid ja mahl/kohv/tee hinna sees)
HB
- hommiku- ja õhtusöögid (joogid õhtusöögi ajal lisatasu eest)
HB+
- hommiku ja õhtusöögid, kus joogid on õhtusöögi ajal hinnas (üldjuhul on hinnas õhtusöögi jooksul 1 pokaal veini või 1 tass kohvi/tee/ mahl/õlu)
FB
- täispansion (hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid, kus joogid lõuna- ja õhtusöökide ajal on lisatasu eest) 
FB
+ - täispansion (hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid, kus joogid on hinna sees lõuna- ja õhtusöökide ajal. Üldiselt on hinnas toitlustuse raames 1 pokaal veini või 1 tass kohvi/tee/mahl/õlu)
AI
- "kõik hinnas" teenus, kus toitlustus hõlmab hommiku-, lõuna- ja õhtusööke; snäkke; karastusjooke ja kohaliku alkoholi etteantud ajavahemikus, mis jääb üldjuhul 10:00 - 22:00 (NB: hotelliti võib "kõik hinnas" teenuse ajalimiit erineda).
UAI
- "kõik hinnas" teenus, kus toitlustus hõlmab hommiku-, lõuna- ja õhtusööke; snäkke; karastusjooke ja kohaliku ja importalkoholi etteantud ajavahemikus, mis jääb üldjuhul 10:00 - 22:00 (NB: hotelliti võib "kõik hinnas" teenuse ajalimiit erineda). "Ultra kõik hinnas" teenus võimaldab teenuseid, mis ei kuulu "kõik hinnas" programmi, nt kindlaks määratud teenused hotelli tervisekeskuses; võimalus einestada a la carte restoranis (ette registreerimisel) jne.
AIextra
-  "kõik hinnas" teenus, kus toitlustus hõlmab hommiku-, lõuna- ja õhtusööke; snäkke; karastusjooke ja kohaliku ja importalkoholi. "Kõik hinnas" teenus kehtib 24h.

4. Üldised mõisted

Check in: Hotellitubadesse paigutamine saabumispäeval algab reeglina alates kl 14:00. Kui lennuplaanist sõltuvalt saabutakse hotelli varem, siis reeglina toimub sisseregistreerimine ning võimaldatakse teenuste kasutamine, ent tubade kättesaamine toimub hiljem.
Check out:
Tuletame meelde, et rahvusvahelise tava kohaselt tuleb hotellitoad sihtkohas ärasõidupäeval vabastada kl 12:00, sõltumata lennuki väljumisajast. Võimaluse korral saab kohapeal tuba pikendada, reeglina pakutakse seda teenust lisatasu eest, mis tasutakse hotelli vastuvõttu ning ei kuulu reisipaketi hinna sisse. Reisikorraldaja ei saa teenuse olemasolu garanteerida ning seda ei ole võimalik ette tellida.
Voucher ehk reisidokument:
Reisikorraldaja poolt väljaantav dokument, mis sisaldab võlaõigusseaduse § 870 ära toodud andmeid ning mis annab Reisijale õiguse reisist osavõtuks.
Transfeer:
Reisikorraldaja poolt pakutud veoteenus, millega transporditakse kliendid lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama etteantud kuupäevadel. Transfeer sisaldub reisipaketi hinnas, kui ei ole märgitud teisiti.
Privaattransfeer:
Reisikorraldaja poolt pakutud personaalne veoteenus klientidele, mis ei sisaldu pakettreisi hinnas ning mida rakendatakse ainult tellimuse teinud isikutele.
Reisisaatja:
Füüsiline isik, kes saadab tarbijaid reisikorraldaja poolt ettenähtud marsruudil ja korraldab pakettreisi kuuluvate teenuste õigeaegse ja kvaliteetse osutamise.
Giid:
Füüsiline isik, kes tutvustab huviväärsusi eelnevalt kokkulepitud programmi, marsruudi ja ajakava järgi.

5. Reisipaketitüübid

Individuaalreis: Reisipaketi kokkupanek vastavalt kliendi soovile. Sihtkoha riigis ei ole klientidega kaasas eestikeelset reisiesindajat.
Ringreis:
Reisikorraldaja poolt terviksummana väljendatud reisitasu eest pakutud, eelnevalt kindlaks määratud ja vähemalt 24 tunni kestel osutatav veoteenus, majutusteenus, ekskursiooniprgramm vastavalt eelnevalt välja reklaamitud reisikirjeldusele.
Pakettreis:
Reisikorraldaja poolt terviksummana väljendatud reisitasu eest pakutud, eelnevalt kindlaks määratud ja vähemalt 24 tunni kestel osutatav vähemalt kahe järgneva reisiteenuse kogum: 1) veoteenus; 2) majutusteenus; 3) muu teenus, mis ei ole veo- või majutusteenuse kõrvalteenus ja mis moodustab reisiteenuste kogumist olulise osa.
Viimase hetke pakkumine:
Reisipaketi müügiks pakkumine samas pakkumises täpselt piiritletud tingimustel ning viitega, et tegemist on viimase hetke pakkumisega. Sellises pakkumises esitatud tingimusi ei ole võimalik kokkuleppeliselt muuta ega täiendada. Viimase hetke pakkumises väljareklaamitud hotelli nimi tähistab majutustaset
Loteriimajutus:
Reisija majutamine vähemalt reisikirjelduses märgitud tärnide arvuga hotelli.

sun_care 

Copyright © 2020  MTÜ Reisibüroode Lliit.
Kõik õigused on kaitstud